Профілактика квартирних крадіжок, як їх уникнути
Не замислюючись над цим, а дарма, кожна сім'я їдучи у відпустку зобов'язана забезпечити збереження свого затишного місця. Чому даремно? Давайте розглянемо статистику. Приміром в одному з міських районів де населення близько 300 тис. відбувається в середньому від десяти до п'ятнадцяти квартирних крадіжок за добу.
В місяць 300-400, а в рік? От і виходить, що ймовірність 1 до 10. А це означає, що в житловому будинку з 100 квартирами, десять з них були пограбовані.Квартирні крадіжки в більшості випадків відбуваються з 10 до 13 годин, серед білого дня, в той час, коли всі на роботі, в школі або на відпочинку. Визначити досвідченому злочинцю відсутність господарів вдома особливих зусиль не складе, тим більше коли під'їзди обладнані домофонами, начеб-то охорона, а ось і ні. У минулі часи злочинці визначали відсутність господаря за допомогою телефону, цей шлях використовують і тепер. Номери телефонів квартир напевно є в кожного підлітка на компютері, звичайна «09».
Які шляхи скоєння квартирних крадіжок? Як говорять правохоронці - «альпіністи» або проникнення в останні квартири на поверсі через кватирку з даху, та за допомогою альпіністського спорядження. Нині цей спосіб втрачає популярність, так як виходи на горища працівники ЖЕК з недавнього часу почали закривати, хоча це не особлива перешкода. Просто квартирники перевелися, залишаються «безголові» наркомани, яким такий спосіб не під силу.
Проте для таких злодіїв під силу більш прості способи проникнення у квартиру. Приміром автомобільний домкрат і броньовані двері перетворюється на відкриті за дві-три хвилини. І що цікаво, чим привабливіші двері, тим більше манять злодіїв, на старі та прості двері не ведуться, мовляв бідні живуть і брати там нічого.
Звичайний дитячий пластилін робить чудеса, а як? Та дуже просто! До виходу господаря пластилін набивається в замкову щілину, і що? Та те, що вранці господар йдучи з дому всуває ключ в «найдорожчий і надійний замок» закриваючи двері, а пластилін зіграє роль внутрішньої фіксації відкритої форми замка. Злочинцю залишається за допомогу якого небудь тонкого предмету повернути серцдевіну замка у зворотньому напрямку, у відкрите положення і «ласкаво просимо».
Стара назва «ведмежатники», або відкриття будь-яких замків за допомогу відмичок. Таких професіоналів дуже мало, але все ж вони є і працюють по наводці. За чим і якою сумою йдуть дізнаються випадково, з балачок. Їх боятися не слід, хіба що у Вас на спині написано, що в квартирі лежить або яка сума. Таку інформацію господарі іноді самі розповсюджують, випадково вихваляючись або розповідають при дітях, а даремно. Діти в школі і в дворі базікають, а хто їх слухає і як інформація розповсюджується?
Тому бережіть свої квартири і не сподівайтеся на везіння, перепон для досвідченого злочинця не має і в деяких випадках не те, що «у дворі злий собака», а й сигналізація не рятує!