На головну - Україна-кримінал - Чим відрізняється кража від грабіжа

Чим відрізняється кража від грабіжа

Грабіж відрізняється від крадіжки в першу чергу самим шляхом вчинення, у тому числі розміром завданого збитку

і відповідно, відповідальністю за вчинення того чи іншого злочину.

Крадіжка - це таємне заволодіння чужим майном, а грабіж відкрите, але також викрадання чужого майна. Тобто, якщо людина розуміє, здійснюючи викрадання, що його ніхто не бачить, то це є крадіжка. Відкрите, коли людина відкрито забирає в потерпілого його майно або гроші. В одному та іншому випадках умисел один - на заволодіння чужого майна.

Грабіж мінімальної межі збитку заподіяної потерпілому не має, тільки сам факт вчинення. Наприклад одна людина забрала в іншої дві гривні - це і є грабіж. А якщо одна людина таємно викрала в іншої 100 гривень, то це буде дрібна крадіжка і не більше, кримінальної відповідальності не буде. Чому так? Справа в тому, що в крадіжці є мінімальна межа збитку, котра з кожним роком змінюється. З 1 січня 2012 року маємо 107 гривень і 30 копійок (ПСП 536,5 х 0,2). Все викрадене майно, що вартістю більше коштує, буде кражею.

Відмінності покарання при грабежі і кражі. При скоєнні грабежу в одиночку, за умови не судимості особи в минулому і при невеликій сумі викраденого є можливість відбутися штрафом у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, випрвними роботами до двох років або умовним строком до чотирьох років. При аналогічному скоєнні крадіжки штраф до пятидесяти неоподатковуваних мінімумів, виправроботи до двох років або до трьох умовних років. При скоєнні грабежу в особливо великих розмірах або організованою групою осіб можна отримати від восьми до тринадцяти років позбавлення волі, в крадіжці від семи до дванадцяти років. Тобто, грабіж більш тяжкий злочин ніж крадіжка.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?