На головну - Україна-кримінал - Погашення судимості

Погашення судимості

Погашення судимості, це статус особи, що не має судимість. Важливо, але факт, що судимість на сьогодні впливає при працевлаштуванні.

Деякі комерційні ділки не хочуть працевлаштовувати раніше судимих, воно й зрозуміло, матеріальні цінності тощо. Хоча головний закон України такі правила забороняє.

Як обчислюється термін погашення судимості? Термін погашення судимості обчислюються з дати відбуття головного і додаткового покарання. Тоб то, від дня звільнення. До термінів погашення судимості налічується час протягом якого вирок не було виконано і при цьому давність виконання вироку не мала розриву. Якщо вирок не було виконано, судимість гаситься після закінчення давності виконання вироку. Якщо особу було достроково звільнено, то термін обчислюється з дня дострокового звільнення. Повинне відбуття покарання не додається. Якщо, не відбутого до кінця терміну, частина замінена більш м'яким покаранням, то термін рахується по закінченні відбування більш м'якого покарання.
        Тут значний факт, якщо особа до погашення судимості знову вчинить злочин, то строки обчислюються повторно.

Судимість гаситься,або особи які не мають судимість можна визнати? Засуджені на випробувальний термін, якщо протягом цього тсроку не вчинять новий злочин і якщо з інших непередбачених обставин, рішення про відбуття покарання не буде скасовано. Приміром три адміністративні протоколи за дрібні порушення, або не прибуття на відмітку в департамент виконання покарань.

Звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном вагітні жінки або які мають неповнолітніх дітей віком до семи років. За умови не вчинення іншого злочину за цей період. Якщо засуджені мали додаткове покарання і його термін більше випробувального, то тільки по закінченні цього додаткового покарання.

Особи засуджені за вироком обіймати певні посади на період, тільки після закінчення цього періоду. Як правило це держслужбовці, обіймати посаду до трьох років.

Військовослужбовці, які відбували покарання у дисциплінарних батальйонах, гаубвахтах, покарання у вигляді службових обмежень.

Засуджені до виправних робіт, штрафів, арешту, якщо протягом року після відбуття покарання не вчинили новий злочин.

Особи засуджені до обмеження волі або засуджені за злочини невеликої тяжкості до позбавлення волі, якщо протягом двох років не здійснюють інший злочин.

Засуджені за злочин середньої тяжкості, якщо протягом трьох років не здійснюють інший злочин.

Особи засуджені за тяжкий злочин, якщо з дня відбуття покарання протягом шести років не здійснюють інший злочин, ну і протягом восьми років засуджені за особливо тяжкі злочини.

Порядок зняття судимості або як зняти судимість? Дострокове зняття судимості можливе лише в судовому порядку (414 КПК України), шляхом подачі клопотання в районний суд. Клопотання готує і подає сама раніше засуджена особа або колектив підприємства, організації тощо. Хто подовав клопотання, той і бере участь у суді, раніше судимий, організація, підприємство. При розгляді такої справи обов'язкова присутність прокурора. Про своє рішення суддя виносить обгрунтовану постанову, і копію вручає тому, хто подавав клопотання. Оскаржити, в разі відмови про дострокове зняття судимості, можна протягом семи днів в апеляційному суді.

Повторна подача
клопотання про дострокове зняття судимості можлива тільки через рік.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?