Що робити, якщо погрожують?
Однією з обов'язкових умов повинно бути: погроза реальна, людина повинна сприйняти загрозу реально, що приводить до душевного хвилювання, порушення спокою тощо. Що це означає? До прикладу до Вас на телефон зателефонував невідомий і повідомив, що прийде вбивати. Це загроза не реальна і такими повідомленнями в правоохоронних органах не займаються, хоча повинні прийняти до уваги, зареєструвати і провести перевірку. Нереальна так, як сприйняти можна за жарт чи комусь просто нічого робити. Інший приклад, телефонує наглядно знайомий, судимий у минулому за вбивство і погрожує вбити або на вулиці зустрів невідомий і почав погрожувати тримаючи в руці зброю (ніж, пістолет і тощо), таку загрозу людина сприймає реально!
Погроза може бути звернена, як безпосередньо, так і через інших осіб. Приміром дізнаєтеся від знайомих, сусідів, що Іванов купив пістолет і погрожував прийти вбити. Ця загроза також сприймається реально. Крім того загрози висловлюються іншими способами, наприклад письмово, але тут лист, як реальний доказ, тому такі погрози не практикуються. Слова довести важко, а в деяких випадках і не можливо.
Які докази для притягнення винного до кримінальної відповідальності за погрози? В першу чергу речові докази, як згадували вище листи та інші предмети: зброя або її подібні. В темряві можна і налякати палицею, сказавши, що в руці ніж. Свідки, без яких практично не потрапляє жодна кримінальна справа до суду. Скільки, а чим більше, тим і краще. Наболіла проблема і питання - диктофонний запис? Тільки як привід, щоб повірили про те, що все таки були погрози, а не прийшла людина писати заяву приміром для самозахисту, напередодні приходу кредиторів вибивання боргів. У суді доказ з диктофонним записом розчиниться як сіль у воді.