На головну - Україна-кримінал - Що за злочин хуліганство?

Що за злочин хуліганство?

Хуліганство, що за злочин і як його розуміти? Як і інший злочин, це в першу чергу умисні, безпричинні дії. Мотив тут - явна неповага до суспільства, що супроводжується особливим цинізмом та явною не повагою до суспільства.

Для більшого поняття розберемо наочними прикладами. Наприклад в тролейбусі людині наступили на ногу і у відповідь вона за допомогою нецензурної лексики обзиває відповідача, а на зауваження присутніх ще і влаштовує бійку, завдає потерпілому легкі тілесні ушкодження. Ну і яке тут хуліганство, тільки дрібне (ст.51 КУоАН), за яке передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або арешту до 15 діб. Криміналу не буде! Чому так? Та тому, що існує причинний зв'язок - людині наступили на ногу, а це і є причина обурення у відповідь.

Інший випадок, в тролейбус зайшов п'яний чоловік і почав обзивати без причини всіх присутніх нецензурними словами на додачу завдав першій присутній кілька ударів в обличчя. На зауваження пасажирів не зреагував. Експертиза показала у потерпілої на обличчі садини у вигляді синців, що є легкі тілесні ушкодження, що не спричинили короткочасного розладу здоров'я. Ось це вже явний злочин-хуліганство (ст.296 КК України).

Характеризують хуліганство як невеликого ступеня злочин (в частині 1 статті), середньої тяжкості (у частині 3 і 4 статті) і тяжкий злочин (частина 4).

Невеликий ступеня - вчинений однією особою що не створила великої шкоди суспільству. Середньої важкості - вчинене особою раніше судимою, групою осіб або навмисними діями спрямованими на опір представникові влади при виконанні обов'язків по охороні громадського порядку або іншим громадянам, що намагалися зупинити хуліганські дії. Тяжке хуліганство вчинене, перерахованими вище діями та з застосуванням зброї, або заздалегідь приготованими предметами для нанесення тілесних ушкоджень (камінь, біта, палиця тощо).

Тут також наведемо приклад. Людина, що скоїла злочин намагалася втекти з місця пригоди, але його наздоганяє потерпілий і починає бити палицею. У відповідь хуліган бере камінь і кидає в потерпілого. Тяжкого хуліганства не має! Тільки коли заздалегідь злочинець задумав вчинити хуліганство бере з собою для надійності зброю, або вищеперелічені предмети.

Підсудність в хуліганстві настає з чотирнадцяти років і старше.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?