На головну - Україна-кримінал - Дрібне викрадання чужого майна в Україні

Дрібне викрадання чужого майна в Україні

Дрібне викрадення в Українському законодавстві розуміють як незначнау крадіжку чужого майна шляхом шахрайства, крадіжки,

привласнення, розтрати і за яке згідно адміністративного кодексу передбачена відповідальність у вигляді штрафу або адміністративного арешту від десяти до 15 діб (ст.51 КпАП України).

Яка відмінність в дрібному розкраданні від крадіжки кримінальної? В Українській практиці дрібні розкрадання, як за правило, практикуються в супермаркетах. Статистика показує, що з усіх оформлених міліцією матеріах по дрібному розкраданню, 90 відсотків з супермаркетів. Охорона працює на совість. Тобто, звичайна крадіжка, тільки шкода завданого збитку не має перевищувати - 107, 30 грн. (536,5 х 0,2), це з 1 січня 2012 року. Якщо, для прикладу сума вкраденого 110 грн, то природно ніхто кримінальну справу не порушить, такий гріх пропустити прокуратурі не на совість. На крадіжки речей колишніх у вживанні свої розцінки, іноді вони оцінюються 20% від вартості.

Відповідальність за вчинення дрібного розкрадання в Україні. Стаття 51 адміністративного кодексу України передбачає штраф за дрібне розкрадання від десяти до тридцяти неоподатковуваного мінімуму доходу громадян. Якщо врахувати, що мінімум сімнадцять гривень, то від 170 грн. і до 510 грн. Виправні роботи до одного місяця з вирахуванням двадцяти відсотків від заробітку на рахунок держави. По суті той же штраф, тільки вигляд зі сторони. Арешт до п'ятнадцяти діб. Цей термін думаю роз'яснювати не потрібно, на сьогодні - це звичайне прибирання вулиць, території адміністративних будівель МВС у нічний час. Природно, з проживанням в ізоляторі тимчасового утримання.

Документування дрібного розкрадання в Україні. Розглянемо приміром звичайний супермаркет, як і говорилося вище. На виході спрацьовує сигналізація і охорона затримує «дрібного розкрадача» з пляшкою горілки. По приїзду, нарядом міліції, складається адміністративний протокол, до якого долучається рапорт про затримання, пояснення охоронця супермаркету, якщо є, то свідків, в деяких випадках відеозапис крадіжки. Ну і природно, пояснення затриманого, звісно за його бажанням, так як він може відмовитися від такого написання, згідно ст.63 Конституції України.

Рішення по розгляді адміністративного протоколу за дрібне розкрадання виносить тільки суддя. Оскаржити можна у тому ж суді, в десятиденний термін.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?