На головну - Новини законів - Нові умови відвідування Росії для україців - за запрошенням

Нові умови відвідування Росії для україців - за запрошенням

Для громадян України, які вирішили відвідати російські землі,

з 15 березня нинішнього року введені нові умови і правила. Саме з середини березня працівники прикордонного контролю Росії діють за новими правилами і вимагають в українців запрошення на в'їзд, а ще гарантію в письмовому вигляді з боку запрошувального, в якій йдеться про підтримку особи, що в'їжджає в матеріальному та соціальному плані (медобслуговування та надання житлової площі).

З цього випливає, що Федеральна міграційна служба Російської Федерації висунула вимоги до оформлення необхідних документів для іноземних осіб, що перетинають російський кордон, а самим головним документом є запрошення. Оформити запрошення може громадянин Росії або іноземний громадянин, який постійно проживає на території РФ, а також юридична особа чи туристична фірма. Термін для оформлення запрошення становить 20 днів (робочих) від першого дня подачі документів. За новими умовами період тимчасового проживання на території Росії не може в сумі перевищувати 90 діб за 6 місяців.

Для того щоб оформити запрошення, український громадянин повинен надати запрошуваному дані: ім'я, прізвище, стать, громадянство, місце і дату народження, країну проживання, номер паспорта, дату його видачі. Крім усього, до запрошення має додаватися пояснювальний лист, в якому зазначається мета поїздки, на який саме термін розраховане перебування в Росії і які місця хоче відвідати запрошена особа (всі без винятку).

Запрошувальна особа повинна дати гарантію про медичне, матеріальне та житлове постачання запрошеному на території Росії протягом усього часу перебування. Що і є гарантійним листом. Також приймаючи гостя, необхідно гарантувати забезпечення грошовою підтримкою, сума якої відповідає рівню прожиткового мінімуму встановленого в Росії. У 2014 році ця сума, якщо брати в середньому по всій території Росії, становить 8200 рублів (2240 гривень) в місяць на одну людину.

Що стосується гарантії про надання житла, яке в свою чергу повинно відповідати всім санітарним вимогам, то для міст площа повинна складати не менше 18 квадратних метрів на одну людину, а для селищ допускається трохи менше.

Також вимагає гарантій і оплата медичного поліса. Ціна якого може значно відрізнятися, все залежить від програми, періоду перебування і суми покриття страховки. Аналізуючи російські ціни можемо робити висновок, що приблизна найменша сума складе близько 900 рублів (245 гривень) на три місяці.

Представники органів влади РФ мають право попросити оформити додатковий дозвіл для доступу на певну територію. Даний дозвіл відноситься до російських володінь, на яких діє надзвичайний або військовий стан, у зони прикордонного контролю або в місця, де розташовані об'єкти і організації Збройних Сил РФ, різні військові формування. Згідно з цим призначенням, такий дозвіл може знадобитися для перебування в Криму.

Але навіть якщо оформлені всі потрібні документи, це не дає гарантію на дозвіл в'їзду в Росію. Формулювання відмови може мати наступний текст: «з метою забезпечення обороноздатності держави, або дотримання порядку в суспільстві або в цілях охорони здоров'я населення» або «відносно іноземного громадянина прийнято рішення про небажаність перебування на Російській території».

Причини можуть бути самими різними - громадські порушення прав протягом минулого відвідування території РФ, примусова імміграція з країни під час попереднього перебування, передчасний виїзд з країни і так далі.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?