На головну - Україна-кримінал - Варіанти рейдерського захоплення нерухомості

Варіанти рейдерського захоплення нерухомості

Рейдерське захоплення квартири - це незаконні дії одного або кількох людей з метою привласнення майнових прав на приміщення. У шахраїв така можливість з'являється після змови з посадовими особами.

Іноді злочинці організовують цілі фірми, що працюють як компанії на ринку нерухомості.

Варіанти захоплення

При захопленні квартири використовуються найбільш відповідні способи, які можна застосувати до даної ситуації. До таких варіантів відносяться:

1. Захоплення частки. Якщо в квартирі не виділені частки, спочатку рейдер поселяється в ній під будь-яким приводом. Оскільки в документах відсутня точна вказівка кількості площі, закріпленої за кожним мешканцем, людина займає будь-яку територію. Надалі він намагається створити всім іншим власникам нестерпні умови для проживання.

2. Анулювання ордера. Таку аферу можна провести тільки тоді, коли квартира не приватизована. Злочинці, використовуючи корупційні схеми, домагаються визнання ордера недійсним. Робиться це через судове засідання, про проведення якого мешканцям не повідомляється. При цьому на суді присутні помилкові свідки. На підставі винесеного рішення люди виселяються з не приватизованого приміщення.

3. Вилучення квартири за борги. Змовившись, колектори беруть на себе боргову відповідальність клієнта фінансової установи. В результаті квартира вилучається і виставляється на торги.

4. Сфабрикована відповідальність. Злочинці оформляють фіктивні документи щодо стягнення шкоди в результаті вчинення автомобільної аварії або затоплення сусідів. Такі агресивні дії аферистів призводять до позбавлення мешканців володіння своїм майном.

Слід пам'ятати, що і реєстрація членів сім'ї може викликати проблеми. Вселених людей не завжди можна зняти з реєстрації навіть через суд. Відмова буде за наявності у зареєстрованих громадян малолітніх дітей.

Причини захоплення

Жертвами аферистів, як правило, стають незахищені верства населення. До них відносяться самотні або старі люди. Також в зону уваги потрапляють пияки.

Захоплення нерухомості може відбуватися при наступних обставинах:

1. Житло не було приватизоване.

2. Помилки, допущені в невстановлюваних документах.

3. Не до кінця оформлена документація.

4. Передача документів на квартиру в руки третіх осіб.

5. Неправильне складання договору купівлі-продажу з можливістю його оскарження.

6. Відсутність доказів в отриманні грошей за продане житло.

Злочинці перед початком протиправних дій отримують достовірні відомості про нерухомість і проживаючих в ній громадян. Тільки маючи цю інформацію, вони починають аферу.

Супротив захопленню

Кожній людині необхідно боротися проти можливого рейдерського захоплення.

Виражається це в наступному:

1. Якщо квартира буде приватизована, то ризик її втрати зменшиться.

2. Люди похилого віку, прописуючи в квартирі онуків, повинні повідомити про цю подію якомога більшій кількості людей.

3. Якщо в квартирі проживає людина, що вживає спиртне або приймає наркотики, то необхідно домогтися постановки її на облік в наркологічний диспансер.

4. Краще мати спільну власність, розбиту на частки. Разом можна консолідуватися і відстоювати спільні інтереси.

Під час захисту своїх прав необхідно відкрито кваліфікувати вчинки аферистів, як рейдерське захоплення. Це повинно супроводжуватися наданням необхідної доказової документації.




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?