На головну - Україна-кримінал - Криміналістичні вчення, або що таке криміналістика?

Криміналістичні вчення, або що таке криміналістика?

Вступ. Криміналістика - популярна в колах органів правопорядку наука, що дозволяє виявити злочинця.

Що це за наука така і які вона використовує методи - з'ясуємо в цьому матеріалі.

Що таке криміналістика?

Криміналістика - це така наука, яка відноситься до класу юридичних наук, і вивчає способи розкриття злочинів. Людей, які цим займаються, називають експертами-криміналістами. Вони виїжджають на місця злочинів зі спеціальним набором інструментів, щоб зібрати потрібну інформацію про злочин і, тим самим, допомогти в його розкритті.

Методи криміналістики

Один із самих основних і відомих методів експертів-криміналістів - збір на місці злочину відбитків. Збирають вони не тільки відбитки пальців. У хід йдуть відбитки протекторів шин, відбитки взуття, а також огляд замків і поверхонь на предмет фізичних ушкоджень.

Також, якщо сталося вбивство, криміналісти оглядають тіло на предмет залоз злочинця, а також на предмет фізичного опору жертви. Однак, збором відбитків, методи криміналістів не обмежуються.

Крім збору доказів з місця злочину, криміналісти займаються наглядом за передбачуваними злочинцями, а також порівнянням зібраних даних з місця злочину із еталонними значеннями.

Ще один популярний метод експертів-криміналістів - це експеримент. В якості експерименту криміналісти можуть моделювати ситуації з місця злочину, щоб зрозуміти, як воно було вчинено. Вони стріляють по манекенах, імітуючи вбивство, вони можуть зламувати замки різними способами, щоб зрозуміти, який був застосований на місці злочину.

Також, криміналісти користуються складними і вузьконаправленими методами, які часто класифікують як «третій рівень» методів. Один з таких - соціологічний, який має на увазі під собою збір інформації про проведення розслідування, виявлення помилок, а також виконання рекомендацій для виправлення ситуацій.

Засоби вивчення доказів в криміналістиці

Крім методів вивчення місця злочину, криміналістика практикує особливі засоби вивчення вже готових доказів. Наприклад, при вивченні тканини, або ж волосся, криміналісти використовують точні електронні мікроскопи, щоб побачити всю структуру матеріалу і використовувати цю інформацію для доказу. Такий метод вивчення доказів називається оптичним.

Завдяки таким методам можна також встановлювати відмінності в почерку, а також обчислювати підроблені підписи і фальшиві печатки, так само як і підроблені документи, що буває вкрай корисно для доказу провини тієї чи іншої людини.

Ще один з корисних методів - поєднання. Завдяки мікроскопу можна поєднати два об'єкти і визначити справжність. Також, часто експертами-криміналістами використовується метод дослідження під ультрафіолетовою лампою.

Таким чином виходить досліджувати відбитки пальців, сліди поту, крові та інших залоз організму людини. Також, за допомогою ультрафіолету можна вивчити сліди «витравлення» тексту в офіційних документах з метою підробки. Ще один метод - це вивчення в інфрачервоному спектрі променів, що дозволяє також вивчати документи і шукати сліди крові на матеріалах.

Висновок. Криміналістика - це дуже цікава наука, а також вкрай корисна. Без неї багато злочинів не були б розкриті. У криміналістиці використовується безліч цікавих і незвичайних методів, а щоб займатися цією наукою, потрібно довго вчитися.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?