На головну - Поради юристів - Цивільно-правова відповідальність це?

Цивільно-правова відповідальність це?

        Цивільно-правова відповідальність це відповідальність передбачена цивільним законодавством України, що полягає у відшкодуванні збитків завданих у результаті порушення цивільного права або відшкодуванні моральної шкоди завданої внаслідок порушення прав людини.

        Цивільно-правова відповідальність регулює особисті майнові та немайнові відносини. Особисті немайнові відносини характерні тим, що вони не мають безпосередній та опосередкований економічний зміст. Їх об’єктом є немайнові права та інтереси: життя, здоров’я, імя, честь та гідність, ділова репутація, авторство на творіння, свобода пересування тощо. Майнові відносини мають матеріальне поповнення, економічний зміст. Вони відображають та опосередковують відносини рівнозначного обміну, створюють перед умови для такого обміну, опосередковують відшкодування шкоди тощо.

      Особа, якій завдано моральні або матеріальні збитки в наслідок порушення її цивільних прав,  має право щодо відшкодування, передбачено ЦК України.

      Захист прав – самозахист цивільних прав особою, шляхом протидії , ще не забороняє чине законодавство та не перечить загальноприйнятої моралі в суспільстві.

      Відшкодування збитків внаслідок завданої майнової шкоди. Збитки складаються з реальних збитків та упущеної вигоди. У реальні збитки включається фактична оцінка тих матеріальних витрат, що зазнала особа. Упущеною вигодою є такі витрати, яких зазнала особа в наслідок порушення цивільного права, інтересу, тобто ті прибутки, які особа, що зазнала посягання , могла б отримати у разі відсутності порушення цивільного права або протиправного посягання.

      Цивільне законодавство під збитками розуміє грошове вираження майнової шкоди, завданої порушенням цивільного майнового блага або процесу.

      Відшкодування моральної шкоди. Моральна шкода полягає у отриманні фізичного болю та душевних стражданнях, зазнаних каліцтвом, та іншими ушкодженнями здоровю. У душевних стражданнях, які особа отримала внаслідок неправомірної поведінки відносно неї або її родичів. У душевних стражданнях, що особа зазнала внаслідок знищення або пошкодження її власного майна. У приниженні честі або гідності особи, ділової репутації фізичних та юридичних осіб.

      Моральна шкода відшкодовується грошима, майном відповідача або іншими способами встановленими законодавством. Розмір шкоди повинен бути не більше ніж достатнім в розумному задоволенні потреб потерпілої особи, а не підстави для її збагачення.

     Розмір відшкодування моральної та матеріальної відповідальності встановлюється судом.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?