На головну - Юридичні статті - Дисциплінарна відповідальність та її види

Дисциплінарна відповідальність та її види

      Дисциплінарна відповідальність - юридична відповідальність, вплив реагування якої дисциплінарне стягнення, що застосовують керівники адміністрації підприємства, установ, до співробітника, працівника, що зробив порушення або проступок.

       Кожен працівник на підприємстві, в організації чи установі, незалежно від форми власності, повинен дотримуватися трудової дисципліни, сумлінно виконувати покладені на нього обов'язки.
Дисциплінарна відповідальність ділиться на регулятивну, превентивну, каральну, відновлювальну і виховну функції.


      
Відновлювальна і виховна основні функції, спрямовані на попередження про неприпустимість каральної функції. Формують у працівника переконання про неприпустимість неправомірних дій, вчинення проступків.

      
Регулятивна спрямована на формування свідомості працівника, вміння розрізняти правомірну і неправомірну власну, трудову діяльність.

      
Превентивна, можна сказати попереджувальна, залякувальна функція, спрямована на попередження в порушенні дисципліни у трудовому колективі.

      
Остання функція це каральна, накладення на винних співробітників дисциплінарних стягнень.

      
Дисциплінарна відповідальність має два види: загальний і спеціальний. Загальний вигляд - відповідальність всередині трудового колективу, загального розпорядку, може бути покладена практично на всіх працівників. Спеціальна дисциплінарна відповідальність може бути покладена тільки на певне коло, наділений владою.

      
Оскаржити накладене дисциплінарне стягнення можна заявою до адміністрації або в судовому порядку. У нагоді стане юридична консультація.Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?