На головну - Поради юристів - Порада юриста з оренди квартири

Порада юриста з оренди квартири

        Порада юриста - орендувати квартиру правильно

       Протягом життя оренда квартир була і буде однією з галузей бізнесу. Одні на цьому бізнесі багатіють, інші здають квартири як спосіб виживання.
У чому ризик при оренді квартири? Які несподіванки можуть спідкати.

     Порада юриста наступна.

1. Орендувати квартиру необхідно у власника, господаря. Перевіряти документи, прописку в паспорті просто необхідно обов'язково. Уникаєте можливості, через деякий час бути викинутими на вулицю. Тим більше, що брокерські відсотки у деякій мірі щипають за кишеню.
2. Перевірка квартири, для початку спілкування з сусідами. Хто проживав, його характеристики. Спілкування з місцевим дільничним інспектором міліції, можливо на квартиру накладено арешт або уявний господар з хибкою репутацією.
3. Головна порада юриста - правильне оформлення, складання договору оренди, оплата оренди під розписку, опис майна.
4. Перевірка квартири в ЖЕК або господар пред'являє квитанції на сплату комунальних послуг - без боргів!

     У чому суть договору оренди? Договір - документ, що має юридичну силу. У випадку спорів чи конфліктних ситуацій, судові розгляди будуть тривати на підставі раніше укладеного договору. Завіряти, реєструвати, нічого не треба, це проблема самого господаря. Власник квартири сплачує податок, не сплачує, це проблема його особиста. Як правило, в договорі прописується стан квартири, умови оплати оренди, електрики, плати за воду, газ, комунальні послуги. Давайте на хвилину уявімо ситуацію. Господар здав в оренду квартиру на один рік, за договором! Через місяць, плани змінюються, приходить і дає добу на виселення, а йти то нікуди! У такому разі договір незамінний помічник, тим більше що плата внесена заздалегідь.

      Плата під розписку! Розписку також завіряти ні в кого не треба, достатньо вказати суму сплати, хто, кому і за що платив. Хто, у кого писати потрібно детально, навіть вказувати номери паспортів. Підпис та дата господаря квартири в отриманні!

     Опис квартири можна прописати в договорі, що квартира здається з меблями (цілими, новими, пошкодженими...), електроприладами (чайник, праска, телевізор ..., їхній стан), зобов'язання повернути все в первинному стані.

     Немає потреби в послугах брокера, скласти договір можна і самому. Зразок завжди знайдеться на сайті юридичної консультації - «Поради юристів».
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?