На головну - Новини законів - Нове обмеження в роботі банків що до видачі кредитів

Нове обмеження в роботі банків що до видачі кредитів

Відтепер уповноважені банки не можуть видавати кредити в іноземній валюті фізичним особам що займаються підприємницькою діяльністю, юридичним особам та представникам юридичних осіб-нерезидентів.

Основна мета нововведення – зробити неможливим використання іноземної валюти на внутрішньому ринку України. Кредит може бути виданий в іноземній валюті, але лише задля оплати зовнішньоекономічного зобов’язання.

Учора була прийнята постанова № 534 Правлінням Нацбанку України (відповідно від 28 серпня 2014 року) «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 20 серпня 2014 року № 515".». Згідно з інформацією в ній, Національний Банк України дещо модернізував ряд процедур контролю та моніторингу виконання діючих вимог щодо продажу іноземних валют.

Як повідомляють офіційні представники НБУ, такі заходи направлені на полегшення ситуації на валютному ринку країни та покращення балансу. Наразі можна говорити про три основні нововведення, прийняті в постанові:

  • обов’язковий продаж має проводитися на наступний день після того, як гроші будуть отримані на розподільчий рахунок;
  • уповноваженими банками не може бути знята з контролю жодна експортна операція клієнта на підставі пред’явлення документів про припинення зобов’язань виконання зарахування із зустрічними аналогічними вимогами, таким чином, всі надходження за експортними операціями в іноземній валюті продаються в установленому порядку у повному обсязі;
  • відтепер передбачено необхідність щоденної подачі наприкінці робочого дня заявки банком з інформацією щодо запланованого на наступний день обсягу обов’язкового продажу іноземної валюти, в відповідністю з встановленою НБУ формою.

Як можуть відмітити досвідчені працівники банківської сфери, фактично норми не вводять ніяких нових правил щодо здійснення валютних операцій. Вони направлені лише на посилення можливостей моніторингу ситуації на валютному ринку України та контролю її Національним банком.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?